Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Gaston Honey Goblin

Gastonek se bohužel po narůstajících neshodách a stupňujících se atacích chovatelky, vrátil zpět do své chovatelské stanice :-(

Gastonka jsme neplánovali kupovat, měli jsme vyhlídlou a domluvenou fenečku. Když však přišla miminka na svět, chytil nás pejsek za srdce a chtěli jsme jen jeho. V jeho asi 10ti dnech nám jej chovatelka přislíbila.  Gastonka jsme si jeli prohlídnout k chovatelce, která nás uvítala u sousedů - svého strýčka, miminka byla báječná a my se těšili až bude prcek doma. S chovatelkou jsme se dohodly, že uhradíme Gastonka dle dohody do 31.3.2017.

 Dohodli jsme se, že psík bude stejně jako naše fenky členem naší rodiny s tím, že se občas rádi ukážeme na výstavách a s tímto jsme mu dali nový domov. Když jsme si pro něj přijeli, předala nám jej chovatelka před domem na ulici, kupní smlouvu jsme nedostali, byla nám slíbená zaslat poštou /nakonec jsme dostali až na výstavě v Brně v únoru 2017/ Gastonkovi jsme však hned v autě našli blešky  a do druhého dne jsme půl rodiny byli samý pupínek a museli hned k veterináři. Gastonek měl blechy a dravčíka, což jsme vyřešili pipetou a bylo po problému.

 

Každý den jsme byli s chovatelkou v kontaktu, probíraly spolu co Gastonek baští, co se učí nového, jak trimovat srst, jak se vyspal a podobně. S postupem času se tato každodenní komunikace stala běžnou součástí našeho života, což byla nejspíš chyba, neboť chovatelka nám již začala neúměrně zasahovat do života. Pokud jsme neudělali vše dle ní, nebylo to správně. Očkování v den kdy očkovala ona sourozence, příliš "dlouhé či krátké" drápky, jiná strava než-li krmí ona, dlouhé venčení či zase krátké venčení, neshody při výchově štěněte venčit se venku či zachycení Gastonka na fotce s výrazem, kdy se právě "nesmál od ucha k uchu" a vypadal, že je smutný či snad týraný... cokoliv si jen člověk dovede představit, začínalo být každodenním sporem mezi námi. Když jsme se na pár dní / 3-4dny / odmlčeli, již jsme byli podezíraní, že se Gastonkovi něco stalo.

Když čas plynul a Gastonek rostl do krásy, častokrát jsme s chovatelkou komunikovaly kolem výstav, kterých nám "naplánovala" na každý měsíc minimálně jednu, protože Gastonek rostl opravdu v krásného psa. Docela to chápu, Gastonek je opravdu krásný pes, což dokazují i nabídky zahraničních chovatelů o jeho zájem - tím jsme si i vyslechli od chovatelky, že mají zájem jiní, že si jej má vzít zpět a prodat jej jim. 

My se však v mezičase dočkali našeho vysněného budoucího přírůstku a mé těhotenství samozřejmě "zkomplikovalo" chovatelce plány s Gastonkovou účastí na výstavách a začaly se spory vyhrocovat, kdy při každé příležitosti nám bylo sděleno, že pokud nemáme na psa čas, ráda si jej vezme zpět a bylo by to dle jejich slov nejlepší pro obě strany. Nějak se vytratila myšlenka rodinného psa s občasnou výstavou. Najednou jsme byli povinni hlásit psa na každou výstavu, která byla v plánu, či po nás chtěla, abychom jí Gastona dávali na výstavy, na které jede ona, když mi teda "budeme doma sedět s miminem". Několikrát jsme si vyslechli, že se už chovatelka smířila s tím, že Gastona na výstavách neuvidí. 

Při poslední uzávěrce na výstavu, kdy jsem jej nestihla včas nahlásit, došla situace až tak daleko, že jsem se rozhodla Gastonka vrátit, abych měla už konečně klid. Abych nemusela každý den se probouzet s tím, co zase dneska bude tématem k dohadům. 

Bylo to velké a pro nás dost bolavé rozhodnutí, zvláště pro našeho 4letého syna Štěpulu, který jej zbožnoval snad ze všech z rodiny nejvíc.

Ale už to dál nešlo...

Najednou jsme došli do stavu, kdy hlídáme někomu psa a málem se bojíme vzít jej do lesa na procházku či s ním někam odjet mimo domov, aby se mu něco nestalo, aby se netvářil unaveně či smutně, což okamžitě házelo na nás světlo tyranů...

Chovatelka byla štastná, že si jej může vzít zpět a s radostí si pro něj okamžitě v ten den přijela. Žádala jsem uhradit za každý měsíc krmiva, péče, veterinárních nákladů a dvou výstav 2000kč, které nám uhradila a s psíkem odjela. Od toho dne se neozvala, až nyní se ke mě nesou informace, jak byl psík zubožený, podvyživený... Což chápu, protože co lidem říct, že..?

Aspon už neměl blechy a dravčíka. 

Věřím, že kdyby byl Gaston průměrný či podprůměrný pes a nebyly slyšet hlasy zahraničních chovatelů o jeho zájem, asi by tato situace takto nikdy nedopadla. Kdo ví...

Mrzí mě, že  lidské vztahy se takto dokáží změnit, mrzí mě že to "odnesl" pes, který byl zvyklý na svoji psí i lidskou smečku, na svůj pelíšek a hračky... a nikdo se jej neptal na jeho názor, zda chce toto opustit. Opičí láska a lidské ego mu toto vzala. 

Pevně věřím, že už si zvykl na své "mezipřistání" ve své chovatelské stanici, než mu bude nalezen nový, "zaručeně" lepší domov...

Mrzí mě to a chybí nám, každý den na něj myslíme.... Ale bude to tak lepší. Pro všechny.

 

nar.: 07.09.2016

 

                                       

                                               otec: Black Jack Blataj                                                    matka: Bafi Vertragus


Gastonek je naše velmi vytoužené  první norwičí miminko a volba chlapečka byla ryze osudová, neboť v plánu byla holčička.

Mé myšlenky však ihned po narození štěnátek, směřovaly jen a jen k "malému", který se mi neskutečně vryl pod kůži :-)

Po příjezdu domů si nás jednoznačně omotal kolem své packy. Milujeme jej víc a víc :-)

Gastonek mi byl "seslán" jako jmeninový dárek :-)


 

 

Gastonek na výstavě DUO CACIB Brno - pár dní před odjezdem zpět do ch.st.

5měs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist